Gimnazjum Nr 1

im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Aktualności sportowe

Email Drukuj PDF

Finał Województwa Wielkopolskiego w Streetball-u


Zawody odbyły się w piątek 13 czerwca br. w Koninie. W Finale Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2014 wzięło udział 16  drużyn streetballowych. Zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy. Nasz team trafił do grupy B, ze szkołami z takich miejscowości jak: Rogoźno I, Rogoźno II, Pyzdry, Lwówek, Brzeziny, Lądek. W grupach mecze toczyły się systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu trafiliśmy na Rogoźno II wygrywamy 2:1. Następne mecze niestety, nie układały się po naszej myśli i przegraliśmy z drużyną z Lwówka 5:1, Brzezinami 3:0, Rogoźno I  1:4. Jak się później okazało z faworytkami turnieju. Kolejne starcie to mecz ze słabszą drużyną z Lądka. Nasz atak wreszcie pokazał na co nas stać. Wygrywamy 4:3. Następnie zmierzyliśmy się z nieprzewidywalną drużyną z miejscowości Pyzdry. Po początkowym prowadzeniu nasza gra uległa załamaniu, drużyna przeciwna zremisowała na 2:2, wyszła na prowadzenie 3:2, ale przed upłynięcie regulaminowego czasu gry nasza drużyna wyszła na prowadzenie 4:3. W tej sytuacji 3 drużyny z naszej grupy (my, Brzeziny i Pyzdry) miały bilans meczowy 3 – 3. Decydowała mała tabelka między zainteresowanymi drużynami. Niestety przez niekorzystny bilans małych punktów, nasza drużyna nie mogła brać udziału w dalszej rywalizacji, gdzie spotykały się po 4 drużyny z każdej grupy i rywalizowały o miejsca na podium. Ostatecznie zajęliśmy IX miejsce w Finale Województwa.

 

IX miejsce

w Finale Województwa Wielkopolskiego w Streetball-u

skład drużyny: Angelika Walczak, Marta Kucharska, Sara Pabiniak,

Małgorzata Mońka, trener: Artur Schumacher

>GALERIA<

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


W Mikorzynie odbył się IX Powiatowy Triathlon Gimnazjalistów.

W triathlonie wystartowało niemal 200 uczestników.


Wielkimi emocjami rozpoczął się IX Powiatowy Triathlon Gimnazjalistów organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kępnie.  Zawody sportowe otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kępnie – insp. Krzysztof Zimny, który przypomniał historię traithlonów na świecie, a także życzył zawodnikom dobrych wyników i prawdziwie sportowej rywalizacji. Uroczystego współotwarcia dokonał nauczyciel Zespołu Szkół w Mikorzynie – Grzegorz Dirbach.

Gimnazjaliści (roczniki 1998, 1999, 2000) zmierzyli się w biegu oraz pokonywali 4 km trasę rowerową.  Dopingowali  ich koledzy i koleżanki ze szkoły, ich nauczyciele, a także  dyrektorzy szkół i sami organizatorzy – funkcjonariusze KPP Kępno. W roczniku 2000 wśród dziewcząt najlepszą sportsmenką okazał się być Karolina Trepner z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie.
W roczniku 1999 wśród gimnazjalistów najlepszy był: Marcin Sutowicz z Gimnazjum w Bralinie,na II miejscu uplasował się Konrad Filecki z Gimnazjum w Kępnie, a trzecią pozycję wywalczył Maciej Kubot z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie. Na koniec wręczono nagrody dla szkół za wyniki zbiorowe. w roczniku 1998 na najwyższym podium uplasowało się Gimnazjum w Mroczeniu, II miejsce uzyskał Mikorzyn, a III Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków  w Kępnie. W roczniku 1999 najlepsze było Gimnazjum w Opatowie, II miejsce - Gimnazjum w Perzowie, a na III miejscu Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie.

 

Z D J Ę C I A


 

Koszykarki z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie

trzeci raz z rzędu wywalczyły prawo gry

w Finale Wielkopolski w Streetballu.

 

Finał Rejonu Kaliskiego, który miał być rozegrany 29 maja na baranowskim Orliku, ze względu na niepogodę organizatorzy przenieśli do sali gimnastycznej mroczeńskiego gimnazjum. W zawodach wzięły udział cztery drużyny, choć powinno ich być sześć. Dwie wystraszyły się deszczu i oddały punkty telefonicznym walkowerem. Ich strata. Ominęła je wspaniała koszykarska impreza.

Przy okazji zabiegów wokół organizacji poprzedniej - powiatowej rudy turnieju sprawdziliśmy aktualność ludowego przysłowia: „Kwiecień –plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Bliżej nas była wtedy iście jesienna szaruga. Niestety, sytuacja powtórzyła się w maju. Na szczęście z pomocą pośpieszyła p. dyrektor mroczeńskiego gimnazjum.  Gospodarze stanęli na głowie i stworzyli fantastyczną imprezę. Frenetyczny doping licznych kibiców i niebywałe emocje zostaną na długo w pamięci uczestników tego widowiska. Oto mecz decydujący o awansie. Ostatnia sekunda podstawowego czasu gry. Nasze koszykarki przegrywają 0:2. Piłki za linią 6,25 dopada Angelika Walczak: dwójka” na wagę dogrywki. Angelika zdobywa jeszcze dwa punkty, a jej zespół pokonuje Kobylą Górę 4:2

WYNIKI

Gimnazjum Mroczeń - Gimnazjum Kobyla Góra   0:7

Gimnazjum Kraszewice – Gimnazjum Nr 1 Kępno 3:4

Gimnazjum Kobyla Góra - Gimnazjum Kraszewice 1:3

Gimnazjum Nr 1 Kępno - Gimnazjum Mroczeń 8:4

Gimnazjum Kobyla Góra - Gimnazjum Nr 1 Kępno 2:4 (2:2)

Gimnazjum Mroczeń - Gimnazjum Kraszewice   2:5

 

WYNIKI KOŃCOWE

Miejsce I

Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie

Miejsce II

Gimnazjum Kraszewice

Miejsce III

Gimnazjum Kobyla Góra

Miejsce IV

Gimnazjum Mroczeń

 

Najlepsze koszykarki:

Angelika Walczak (Gimnazjum Nr 1 Kępno)

Alicja Podgórska (Gimnazjum Kraszewice)

Natalia Tomczyk (Gimnazjum Kobyla Góra)

Kinga Bryza (Gimnazjum Mroczeń)

 

skład drużyny: Angelika Walczak, Marta Kucharska,

Sara Pabiniak, Monika Wojciechowska, trener: Artur Schumacher

 

>>>Z D J Ę C I A<<<


 

W dniu 17 stycznia br. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Kępnie, odbyły się Mistrzostwa Gminy w  Koszykówce Chłopców. Zawody zostały rozegrane każdy z każdym. Do turnieju przystąpiły łącznie 3 Gimnazja z terenu naszej gminy.


Po rozegraniu wszystkich spotkań wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Gimnazjum Nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Kępnie


II miejsce – Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie


III miejsce – Gimnazjum Mikorzyn


Nasza drużyna grała w następującym składzie:

Jakub Kaczmarek, Marcin Tyc, Bartosz Bagniewski, Tomasz Giebel, Kamil Wasiak, Dawid Grygierzec, Mateusz Śniegocki, Tomasz Nawrocki, Kamil Hojka, Hubert Pajkert. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego mgr Artur Schumacher.

Chłopcy będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 19.02.2014 r. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

 

 

G A L E R I A

 


11 stycznia br. w naszej szkole rozegrany został Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiło się 3 zawodniczki i 11 zawodników. W kategorii chłopców zawodnicy zostali podzieleni na 2 grupy w których rozgrywały swoje spotkania systemem „każdy z każdym”. Następnie po dwóch zawodników z każdej grupy awansowały do rundy finałowej i tu systemem pucharowym walczyli o miejsca medalowe. Zdecydowanym zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt została Monika Wojciechowska, a w kategorii chłopców i Dawid Grygierzec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

 

Ostateczna klasyfikacja zawodników:


kategoria dziewcząt:

I miejsce - Monika Wojciechowska

II miejsce - Dorota Stróżyńska

III miejsce - Patrycja Jędrzejak


kategoria chłopców:

I miejsce - Dawid Grygierzec

II miejsce - Tomasz Nawrocki

III miejsce - Szymon Gola

GALERIA

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


 

FINAŁ REJONU KALISKIEGO W STREETBALLU NA BARANOWSKIM ORLIKU

Mecze rozgrywano najsprawiedliwszym chyba systemem „Każdy z każdym”. Kolejność gier wynikała z losowania. W sumie Baranów zobaczył 10 pełnych iskier spotkań. Po zaciętej walce oba premiowane awansem miejsca wywalczyły koszykarki z naszej szkoły. Statuetki ufundowane przez Urząd Gminy w Baranowie oraz dyplomy przygotowane przez SZS Wielkopolska. Każda ekipa biorąca udział w zawodach otrzymała też pamiątkowe koszulki z logo „Wielkopolski Orlik 2013”.

1. Gimnazjum Nr 1 Kępno I

2. Gimnazjum Nr 1 Kępno II

3. Gimnazjum Kraszewice

4. Gimnazjum Gołuchów I

5. Gimnazjum Gołuchów II

Kępno II - Gołuchów II 7:4

Kępno I - Gołuchów I 10:2

Kraszewice – Gołuchów I 7:2

Kępno I – Kępno II 6:4

Kraszewice – Gołuchów I 8:2

Kępno I – Gołuchów II 11:1

Kępno II – Kraszewice 2:1

Gołuchów I-Gołuchów II 7:2

Kępno I – Kraszewice 11:2

Kępno II Gołuchów I 6:5

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. Gimnazjum Nr 1 Kępno I

2. Gimnazjum Nr 1 Kępno II

3. Gimnazjum Kraszewice

4. Gimnazjum Gołuchów I

5. Gimnazjum Gołuchów II

 

 


skład drużyn: Gimnazjum Nr 1 Team I: Klaudia Powaga, Zuzanna Ochnio, Angelika Walczak, Marta Kucharska

Gimnazjum Nr 1 Team II: Joanna Gola, Sara Pabiniak, Małgorzata Mońka, Paulina Michalak, opiekun : Artur Schumacher


 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

"XIV Gimnazjada 2012/2013

 


 

Dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie zajęły:

II miejsce

(sztafeta szwedzka: 100+200+300+400)


I miejsce

(sztafeta 4 x 100m)


Angelika Walczak zajęła:

III miejsce

(w skoku w dal)


Klaudia Powaga zajęła:

II miejsce

(pchnięciu kulą)


Dorota Stróżyńska zajęła:

I miejsce

(w biegu na 600m)


Małgorzata Mońka zajęła:

I miejsce

(w biegu na 300m)


Weronika Szalek zajęła:

I miejsce

(w biegu na 100m)


Bartosz Flak zajął

I miejsce

( w skoku w dal)


Wszystkim uczestnikom gratulujemy

i życzy dalszych sukcesów! :-) 

STREETBALL DZIEWCZĄT 2013

 

W tym roku do udziału w turnieju streetballowym Szkolny Związek Sportowy zaprosił dziewczęta z gimnazjów. Do rozgrywek eliminacyjnych wyznaczono w Wielkopolsce 24 obiekty. Na starcie zameldowały się cztery teamy – po dwie z Mroczenia i Kępna z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. –  Przed ponad dwie godziny na boisku toczył się zacięty, wyrównany bój, którego stawką były nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Baranowie (piłki i statuetki) oraz SZS Wielkopolska (dyplomy). Oba premiowane awansem miejsca na podium  wywalczyły koszykarki z naszego Gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


skład drużyny I - Klaudia Powaga, Zuzanna Ochnio, Angelika Walczak, Sara Pabiniak

skład drużyny II - Joanna Gola, Paulina Michalak, Kamila Cudniewicz, Dagmara Miś

opiekun: Artur Schumacher

 

 

[galeria] - wkrótce


 

MISTRZOSTWA REJONU KALISKIEGO

Reprezentacja dziewcząt  z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków  zwyciężyła w rozgrywanych  Mistrzostw Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej. Rywalizowało pięć szkół.

Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie

Gimnazjum Nr 2 w Kępnie

Gimnazjum Kraszewice

Gimnazjum Rozdrażew

Gimnazjum Broniszewice

I miejsce Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie.

Zespół wystąpił w składzie: Marta Kucharska, Olga Sochor, Zuza Ochnio, Klaudia Tomaszek, Paulina Cierpik, Wiktoria Krzyżaniak, Joanna Gola,          Radefeld Martyna, Angelika Walczak, Klaudia Powaga, Sandra Środecka, Zuza Jeziorna, Anna Matysiak, Weronika Szalek. Trener: mgr Teresa Markiewicz


 

W dniu 05 lutego 2013r. reprezentacja naszego Gimnazjum brała udział w Finale Powiatu  XIII Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. Gospodarzem zawodów było Gimnazjum w Rychtalu . Dziewczęta po zaciętych grach ostatecznie zajęły bardzo dobre I miejsce pokonując w grach grupowych Gimnazjum z Trzcinicy, a w meczu finałowym Gimnazjum z Rychtala. Tym samym awansowały do Finału Rejonu Kaliskiego, który obędzie się 15 lutego 2013r. w Ostrowie Wielkopolskim.

 

I miejsce Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie

II miejsce Gimnazjum w Rychtalu

III miejsce w Mroczeniu

Gimnazjum Nr 2 w Kępnie

Gimnazjum Trzcinica

 

Zespół wystąpił w składzie: Klaudia Powaga, Zuza Ochnio, Angelika Walczak, Sara Pabiniak, Marta Kucharska, Julia Rasmus, Kamila Cudniewicz, Małgorzata Mońka, Paulina Michalak, Dorota Stróżyńska, Dagmara Miś, Kamila Kaźmierczak. Trener: mgr Artur Schumacher

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 12:56  

Logo szkoły

E-Dziennik

Dla klas szóstych

Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016-2017


31 października


23-31 grudnia

przerwa świąteczna


30 stycznia - 12 lutego

ferie zimowe


13-18 kwietnia

wiosenna przerwa świąteczna


19-21 kwietnia

egzaminy gimnazjalne


2 maja


16 czerwca


23 czerwca - zakończenie

roku szkolnego


Różne